Róża króluje w naszej mieszance ziół do kadzenia
Pure LOVE.
uważana za kwiat Wenus, bogini miłości i piękna.
Od dawna używana była w rytuałach miłosnych i kosmetykach.
Róża jest kwiatem żeńskim, dlatego jej energia jest bardzo miękka,
można powiedzieć – kobieca. Mówi się, że wnętrze kwitnącej róży jest jak joni otwierająca się pod czułym dotykiem.

W starożytnym języku perskim słowo „róża” oznacza „duch”. A terytorium, na którym znajduje się współczesny Iran, nazywano Gjulistanem – czyli krajem, w którym żyje duch Ziemi.
Legendy, mity i opowieści o róży można znaleźć u prawie wszystkich narodów świata i związane są one głównie z historiami miłosnymi.

W starożytnej Grecji róża uważana była za dar bogów i poświęcona była bogini piękna, Afrodycie. Również rzymianie bardzo cenili różę, wierząc, że budzi ona odwagę w sercach, dlatego zamiast hełmów wkładali wieńce z róż, a na tarczach wybijano też podobiznę róży.
W starożytnym Rzymie róża była nie tylko symbolem piękna i odwagi, ale także ucieleśniała sobą tajemnicę.

Podczas tajnych spotkań wieszano nad stołem różę, jako symbol – znak tego, że wszystko powiedziane pod różą, pozostać miało na zawsze tajemnicą. Z tamtych czasów pozostało wyrażenia „sub rose dictum” – „powiedziałem ci pod różą”, czyli w wielkiej tajemnicy.

Istnieje legenda o stworzeniu czerwonej róży przez boginię Florę:
Amor był jej całkowicie obojętny, jednak jemu bardzo zależało na jej względach – ugodził ją strzałą i od tamtej chwili pokochała go namiętną miłością.

Przebiegły Amor, po osiągnięciu pożądanego rezultatu, zaczął unikać Flory, a ona w swej niezaspokojonej namiętności postanowiła stworzyć kwiat, który jednocześnie śmieje się i płacze,łącząc w sobie smutek i radość. Widząc wspaniały kwiat, bogini chciała zawołać „eros!”. Nieśmiała z natury, zarumieniła się i wyrwało jej się tylko „ros!” Kwiaty rosnące wokół niej usłyszały to słowoi zaczęły nazywać piękny kwiat różą.

Róża, posadzona na dziedzińcu domu, wypełnia otaczającą przestrzeń wibracjami harmonii i spokoju. Niegdyś uzdrowiciele zalecali posiadania co najmniej kilku krzewów różanych na podwórku. Krzewy róż chronią dom przed złym okiem i myślami osób nam nieprzychylnych.
Ze względu na swój zapach i ostre ciernie róża jest również uważana za roślinę chroniącą przed siłami nieczystymi.

Róża w domu oczyszcza przestrzeń z tego, co negatywne, harmonizuje atmosferę w domu, usuwając zbędne napięcie między bliskimi.
Świetnym pomysłem jest różna rosnąca w doniczce, na parapecie w sypialni małżonków.
Róża wypełnia przestrzeń energią harmonii, radości i błogości.
I nawet jeśli w pobliżu znajdują się negatywne przepływy energii, przekształca je w pozytywne.
To samo dotyczy negatywnych cech ludzkich, które róża harmonizuje.

Dlatego róża wpływa bardzo dobroczynnie na stan emocjonalny człowieka.
Łagodzi agresję czy grubiańskie zachowanie i wypełnia przestrzeń delikatnością, życzliwością i miłością. Róża jest w stanie przychylnie usposobić człowieka, uczy zrozumienia, empatii i wybaczania. Oprócz tego wpływa korzystnie na kreatywność człowieka, obdarowując go natchnieniem i weną. Róża pomaga także zwiększyć witalność oraz poprawić umiejętności komunikacji z ludźmi.

Róża jest bramą do świata piękna i delikatności. Ukazuje jak silne może być owe delikatne piękno. Emanuje majestatem, harmonią i spokojem. Róża pomaga „zmiękczyć” twarde serce, wyciszyć emocje. Jeśli potrzebujecie ukojenia – pozwólcie, by waszą przestrzeń otulił miękki, delikatny dym różanego kadzidła z naszej mieszanki ziół i żywic do kadzenia Pure LOVE

Kategorie: blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *